خرید{پایان نامه تحلیل رفتار متقابل و مفهوم نوازش در آن}

خرید /پایان نامه تحلیل رفتار متقابل و مفهوم نوازش در آن/ آی کیو|خرید|42083511|iqe42031404|انواع نوازش,راه هاي به دست آوردن نوازش,تحلیل رفتار متقابل به زبان ساده,انواع نوازش در تحلیل رفتار متقابل,نوازش كلامي در مقابل غيركلامي,ایان نامه نوازش در تحلیل رفتار متقابل,نوازش گرم و نرم (مثبت) در مقابل نوازش سرد و نيش دار(منفي)
پژوهشگر گرامی،شما با عنوان پایان نامه تحلیل رفتار متقابل و مفهوم نوازش در آن وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

هدف از این در روابط می باشد.


مشخصات فایل
تعداد صفحات66حجم225/347 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل
هدف از این در روابط می باشد.

به عنوان يك نوزاد ما هر نوع رفتاري را تجربه مي كنيم تا بفهميم كداميك از آنها نوازش مورد نياز ما را تأمين مي كند. زماني كه رفتار خاصي باعث كسب نوازش براي ما بشود، به احتمال زياد ما آن رفتار را تكرار خواهيم كرد و هر موقع كه نوازش‎هاي بيشتري از آن رفتار به دست مي‎آوريم آمادگي بيشتري پيدا مي كنيم تا آن رفتار را در آينده تكرار كنيم. در اين صورت، نوازش، رفتاري را كه منجر به نوازش شده است تقويت مي كند. افراد بزرگسال نيز به اندازه نوزادان نياز به نوازش دارند و به همان اندازه آمادگي دارند كه رفتارشان را به صورتي موثر شكل دهند تا بتوانند به وسيله آن نوازش بگيرند.(كرو ريدلي، 2006، ترجمه موسوی، 1384)


به خاطر داشته باشيد كه ما كار خود را بر اين اصل قرار داده ايم كه «هر نوع نوازشي بهتر از نبود آن است.» بنابراين اگر وضعيت طوري باشد كه به اندازه كافي نوازش‎هاي مثبت براي ارضاي نيازهاي نوازشي ما وجود نداشته باشد، بي درنگ به طرف نوازش‎هاي منفي مي رويم. هر كسي عادت دارد كه نوازش هاي خاصي را بگيريم، ولي به خاطر معمول و آشنا بودن اين نوازش‎ها ممكن است آنها را كم ارزش و يا بي ارزش بدانيم. در اين صورت ممكن است كه به صورتي پنهاني مايل باشيم نوازش‎هاي ديگري را بگيريم كه به ندرت آنها را دريافت مي‎كنيم(هارپر، 2000).


در اصطلاح تحليل رفتار متقابل گفته مي وشد كه هر كس داراي يك "بهره نوازشي از پيش تعين شده"است. اصطلاح "نوازش‎هاي متفاوت" به شكل ديگري اين مطلب را بيان مي كند. به همين دليل است كه ما نمي توانيم كيفيت نوازشي را به صورت عيني اندازه گيري كنيم. زيرا كه نوازشي با كيفيت بالا براي شما ممكن است براي من نوازشي با كيفيت پايين باشد. پس دادن نوازشي كه گرفتن آن براي شما بسيار لذت بخش است به ديگران، لزوماً براي آنها لذت بخش نيست. هنگامي كه يك نفر نوازشي را مي گيرد كه در خور "بهره نوازشي ازپيش تعيين شده" او نيست. احتمال مي‎رود كه اين شخص چنين نوازش‎هايي را انكار و يا تحقير كند(فريد، ترجمه عظیمی، 1382).

فهرست مطالب


نوازش ها 29
انواع نوازش 29
نوازش كلامي در مقابل غيركلامي 30
نوازش گرم و نرم(مثبت) در مقابل نوازش سرد و نيش دار(منفي) 30
نوزاش شرطي در مقابل غيرشرطي 30
راه هاي به دست آوردن نوازش 31
نوازش و تقويت رفتار 31
اقتصاد نوازش 32
نوازش خواستن 33
خنثي كنندگان يا پس ران هاي "والد" 36
وضعيت هاي زندگي
گروه درماني با رويكرد تحليل رفتار متقابل 45
رضايت زناشويي 47
يافته هاي پژوهشي مرتبط با تحقيق 50
پيشنه پژوهش انجام شده در خارج 50
پيشينه پژوهش انجام شده در ايران 53
جمع بندي 56
منابع

منابع و مآخذ
منابع فارسی
منابع انگلیسی


"