خرید{پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه اثر ماهی بزرگ در حوض کوچک}

خرید /پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه اثر ماهی بزرگ در حوض کوچک/ آی کیو|خرید|42083425|iqe42031404|فصل دوم پایان نامه اثر ماهی بزرگ در حوض کوچک,مبانی نظری اثر ماهی بزرگ در حوض کوچک,پیشینه تحقیق اثر ماهی بزرگ در حوض کوچک,پیشینه پژوهش اثر ماهی بزرگ در حوض کوچک,پیشینه نظری اثر ماهی بزرگ در حوض کوچک,ادبیات نظری اثر ماهی بزرگ در حوض کوچک,چارچوب نظری اثر ماهی بزرگ در حوض کوچک
پژوهشگر گرامی،شما با عنوان پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه اثر ماهی بزرگ در حوض کوچک وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

به بررسی مبانی نظری و پیشینه تحقیق اثر ماهی بزرگ در حوض کوچک در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.


مشخصات فایل
تعداد صفحات54حجم57/797 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل
فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری اثر ماهی بزرگ در حوض کوچک عنوان این پژوهش می باشد که در ان به مبانی نظری و پیشینه تحقیق می پردازیم.


الف: تعریف نظری اثر ماهي بزرگ درحوض کوچک

اين اصطلاح به دانش آموزان با استعداد و هوش بالايي اطلاق مي شود که با توجه به ظرفيت ها و توانايي هاي بالايي که دارند اما تمايل آن ها بيشتر به سمت محيط هاي تحصيلي کوچک تر و سطح پايين تر مي باشد زيرا در اين محيط ها آنان از خودپنداره ي بالاتري برخوردار مي شوند(مارش، 2001).


ب- تعریف عملیاتی اثر ماهي بزرگ درحوض کوچک

این مفهوم توسط آزمون خود پنداره تحصیلی سنجیده می شود، به این معنی که چنانچه خود پنداره تحصیلی دانش آموزان تیزهوش مدارس عادی از دانش آموزان مدارس تیزهوشان بالاتر به دست آید، این اثر تایید و چنانچه پایین تر باشد این اثر رد می شود.

زدنر و اسکلر (1998) اثر ماهی بزرگ در حوض کوچک را بر روی خود پنداره ی تحصیلی، اضطراب امتحان، و نمرات مدرسه مورد بررسی قرار دادند. در این تحقیق 1020 دانش آموز با استعداد که در دو مدل کلاس شرکت می کردند ( کلاس های گروه بندی شده ی خاص برای دانش آموزان با استعداد و کلاس های معمولی با تنوعی از توانایی ها) مورد ارزیابی قرار گرفتند. مطابق با فرضیه ی ارائه شده و نیز تحقیقات پیشین انجام گرفته، نشان داده شد که دانش آموزان با استعداد در کلاس های عادی دارای خود پنداره ی تحصیلی بالاتر، اضطراب امتحان کمتر و نمرات تحصیلی بالاتری نسبت به هم تایان خود در کلاس های مخصوص استعدادهای درخشان بودند.


فهرست مطالب

تعریف نظری اثر ماهی بزرگ در حوض کوچکتعریف عملیاتی اثر ماهی بزرگ در حوض کوچکفصل دوم چارچوب نظری و پیشینه پژوهش اثر ماهی بزرگ در حوض کوچک

گفتار اول: چارچوب نظری اثر ماهی بزرگ در حوض کوچک 7
تاثیر همسانی و تضاد 10
اثر ماهی بزرگ در حوض کوچک در دانش آموزانی با توانایی کمتر 12
چارچوب ارزیابی معلم 13
گفتار دوم: پیشینه پژوهش 15
تحقیقات انجام شده در خارج از کشور 15
تحقيقات انجام شده ی داخلي 19
منابع 29


"